ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16281019
*
nr 1628 1019
Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2024
kl 19:00:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 21:27:49
1
300 kr
14/6 10:48:12
2
350 kr
14/6 10:51:58
3
500 kr
14/6 10:52:58
2
450 kr
14/6 10:52:58
3
500 kr (Budbetjänt)
14/6 10:53:01
2
600 kr
17/6 18:46:49
4
Vinnande bud
17/6 18:55:13
2
800 kr
17/6 18:55:13
4
(budbetjänt)
17/6 18:56:07
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg 1.250 kr
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sengustaviansk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1628 1019
Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/6 21:27:49 | 1 | 300 kr |
14/6 10:48:12 | 2 | 350 kr |
14/6 10:51:58 | 3 | 500 kr |
14/6 10:52:58 | 2 | 450 kr |
14/6 10:52:58 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
14/6 10:53:01 | 2 | 600 kr |
17/6 18:46:49 | 4 | Vinnande bud |
17/6 18:55:13 | 2 | 800 kr |
17/6 18:55:13 | 4 | (budbetjänt) |
17/6 18:56:07 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg 1.250 kr
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg 1.250 kr
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sengustaviansk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45